Notícies

06 d´Octubre de 2019 [X]
Resultats Ironman de Barcelona i TRIATLÓ MEDES 2019
Els passats diumenges 6 i 13 d´octubre, es van disputar el BARCELONA TRIATHLON BY SANTANDER 2019 DISTANCIA SUPERSPRINT, el IRONMAN BARCELONA 19 i el TRIATLÓ MEDES 2019 DISTANCIA OLÍMPICA amb representació dels triatletes del Club Natació Terrassa.
El diumenge 6 d´octubre es va disputar el BARCELONA TRIATHLON BY SANTANDER 2019 DISTANCIA SUPERSPRINT a on Joan ALARCON del club Flor de Triatló, va obtenir la primera posició amb un temps de 33´07". Per part del club, Ernest SERRED del C.N. TERRASSA va arribar en una magnífica 2a posició de la general i guanyador de la seva categoria M18 aturant el crono en 34´52".

En quan al IRONMAN BARCELONA 19, el mateix dia, el guanyador del mateix va ser Florian ANGERT amb un temps de 7h 45´ 05". Per part del Club Natació Terrassa, Sergi FERRER va proclamar-se FINISHER d´aquesta duríssima prova, aturant el crono amb un temps de 15h 12´ 08" en 2746a posició.

El dia 13 d´octubre, en el TRIATLÓ MEDES 2019 DISTANCIA OLÍMPICA, Guillem ROJAS del club Prorunners Barcelona va obtenir la primera posició amb un temps de 1h 51´ 40". Per part del C.N. TERRASSA, Edu GALLARDO va obtenir la 63a posició aturant el crono en 2h 19´ 14".
06 d´Octubre de 2019
RESULTATS IRONMAN DE BARCELONA I TRIATLÓ MEDES 2019
Els passats diumenges 6 i 13 d´octubre, es van disputar el BARCELONA TRIATHLON BY SANTANDER 2019 DISTANCIA SUPERSPRINT, el IRONMAN BARCELONA 19 i el TRIATLÓ MEDES 2019 DISTANCIA OLÍMPICA amb representació dels triatletes del Club Natació Terrassa.  [Més...]

22 de Setembre de 2019 [X]
XIX Triatló de Mataró OPEN i Challenge Full Madrid
Aquest cap de setmana hem tingut representació dels triatletes del Club Natació Terrassa, al XIX Triatló de Mataró OPEN i al Challenge Full Madrid.
Aquest cap de setmana hem tingut representació al XIX Triatló de Mataró OPEN i al Challenge Full Madrid.

TRIATLÓ DE MATARÓ

1 - Marc Cónsola Párraga (Llicencia de dia)................0:57:00
36 - Alex Catalan Ramirez...........................................1:06:22 (1r JNM)

CHALLENGE MADRID

1 - Víctor del Corral............................8:52:48
167 - Albert Garcia.............................13:11:26

22 de Setembre de 2019
XIX TRIATLÓ DE MATARÓ OPEN I CHALLENGE FULL MADRID
Aquest cap de setmana hem tingut representació dels triatletes del Club Natació Terrassa, al XIX Triatló de Mataró OPEN i al Challenge Full Madrid.  [Més...]

15 de Setembre de 2019 [X]
Triatló de Sant Pol de Mar i Tossa de Mar.
Aquest diumenge hem tingut representació dels triatletes del Club Natació Terrassa al triatló de Sant Pol de Mar i a Tossa de Mar.
Els resultats de les diferents curses han sigut:

TRIATLÓ DE SANT POL

1 - Adrià Muñoz Illana (Fasttriaton-C.N. Montjuic)................0:59:18
10 - Daniel Ratera Ramos....................................................1:03:52 (2n SUB23)
64 - Alex Catalan Ramirez....................................................1:12:15
113 - Carlos Hita Martos.......................................................1:20:20

TRIATLÓ DE TOSSA

1 - Alberto Montes Oliva (Prorunners Barcelona)................1:04:14
45 - Alex Catalan Ramirez...................................................1:22:21 (3r JNM)
15 de Setembre de 2019
TRIATLÓ DE SANT POL DE MAR I TOSSA DE MAR.
Aquest diumenge hem tingut representació dels triatletes del Club Natació Terrassa al triatló de Sant Pol de Mar i a Tossa de Mar.  [Més...]

08 de Setembre de 2019 [X]
TRIATLÓ DE BANYOLES
Aquest cap de setmana hem tingut representació al XXXIV Triatló de Catalunya (Banyoles) - CNC Absolut.
El guanyador de la prova ha sigut Guillem Montiel Moreno, del Club Natació Minorisa amb un temps de 1h:50´:48´´

Respecte als triatletes del Club Natació Terrassa - Cicles Morenito les posicions i resultats han sigut els següents:

- Daniel Ratera Ramos: 45a posició de la classificació general, amb un temps de 2:02:50
- Carlos Restoy Salmeron: 72a posició de la classificació general, amb un temps de 2:06:36
- Eduard Gallardo Martinez: 123a posició de la classificació general, amb un temps de 2:12:08
- Sergio Ferrer Hernandez: 423a posició de la classificació general amb un temps de 2:55:02
08 de Setembre de 2019
TRIATLÓ DE BANYOLES
Aquest cap de setmana hem tingut representació al XXXIV Triatló de Catalunya (Banyoles) - CNC Absolut.  [Més...]

14 de Juliol de 2019 [X]
TRIATLÓ D´OSONA
Aquest passat diumenge 14 de juliol hem tingut representació de diversos triatletes de la secció del Club Natació Terrassa - Cicles Morenito al triatló d´Osona
El guanyador de la prova va ser Guillem Montiel Moreno del Club Natació Minorisa amb un temps de 1h:10m:34s.

Per part dels triatletes de la secció del Club Natació Terrassa - Cicles Morenito, Daniel Ratera Ramos va finalitzar en 30a posició amb un temps de 1h:21m:08s, per altra banda Sergio Ferrer Hernandez va aturar el crono amb un temps de 2h:03m:25s finalitzant en la 304a posició.
14 de Juliol de 2019
TRIATLÓ D´OSONA
Aquest passat diumenge 14 de juliol hem tingut representació de diversos triatletes de la secció del Club Natació Terrassa - Cicles Morenito al triatló d´Osona  [Més...]

07 de Juliol de 2019 [X]
ALTRIMAN Les angles i TRIATLÓ PONT DE SUERT
El darrer cap de setmana es va disputar a Les Angles el ALTRIMAN OLÍMPIC, HALF ALTRIMAN i ALTRIMAN amb representació de triatletes del C.N.Terrassa -Cicles Morenito. També es va disputar el triatló Pont de Suert en categoria Sprint i Olímpic.
Els resultats van ser els següents en les diferents proves disputades

ALTRIMAN OLÍMPIC

1 - Sacha Doumenc (TRIATHLON CLUB CARCASSONNAIS)...........2:17:55
49 - Fernando Pascual Moya...............................................................2:47:15
243 - Daniel Garcia Sanchez...............................................................3:21:02
254 - Sergi Canet Casas......................................................................3:23:30

HALF ALTRIMAN

Femení

1 - Jana Machacova (TRIATHLON CLUB CHATEAUROUX 36)....... 6:52:40
12 - Sheila Cañabate Sanchez...........................................................7:55:43

Masculí

1 - Erik Merino Alaminos (Club Triatló Granollers)..............................5:30:45
68 - Ruben Molina Ruiz.......................................................................6:55:59
144 - Jordi Romero Guitart..................................................................7:36:48
169 - Daniel Fierrez Tinoco.................................................................7:44:06
170 - Gabriel Blanes Luna...................................................................7:44:06
223 - Daniel Charles Quintanilla..........................................................8:06:37
237 - Jaume Gracia Alcacer................................................................8:18:17
269 - Albert Garcia Ruiz......................................................................8:38:23

DSQ - Jordi Ureña Lara
DNS - Fernando Pascual Moya
DNS - Francesc Auli Llinas

ALTRIMAN

1 - Emmanuel Piron (VICHY TRIATHLON).......................................13:33:39
92 - Carlos Molina Robles.................................................................19:32:15

DNF - Jaime Palomino Enriquez

TRIATLÓ PONT DE SUERT SPRINT

1 - Aida Fabrega Argerich (C.N. Mataró)............................1:13:35
8 - Montserrat Estany de Pouplana....................................1:26:02 (1 SUB23)

TRIATLÓ PONT DE SUERT OLÍMPIC

1 - Ibrahim Tupac Alucin (C.E.T. DISTANCE)....................1:54:32
10 - Daniel Ratera Ramos..................................................2:06:22 (2 SUB23)
78 - Cristian Abarca Blanco................................................2:31:54
07 de Juliol de 2019
ALTRIMAN LES ANGLES I TRIATLÓ PONT DE SUERT
El darrer cap de setmana es va disputar a Les Angles el ALTRIMAN OLÍMPIC, HALF ALTRIMAN i ALTRIMAN amb representació de triatletes del C.N.Terrassa -Cicles Morenito. També es va disputar el triatló Pont de Suert en categoria Sprint i Olímpic.  [Més...]

16 de Juny de 2019 [X]
VIII Triatló de Blanes i Half de l´Ametlla de Mar.
Aquest cap de setmana hem tingut representació al VIII Triatló de Blanes i al Half de l´Ametlla de Mar.
Aquest cap de setmana hem tingut representació al VIII Triatló de Blanes i al Half de l´Ametlla de Mar.

TRIATLÓ BLANES

1 - Jordi Garcia Gracia (C.N. Badalona)..................0:52:32
27 - Daniel Ratera Ramos.......................................0:58:48
67 - Roger Cardellach Fernandez...........................1:02:23
141 - Alex Catalan Ramirez.....................................1:06:43
156 - Sergi Mendoza Martin....................................1:07:26
196 - Rafa Mesa Corral...........................................1:09:51
291 - Carlos Hita Martos..........................................1:16:43
357 - Bienvenido Martinez.......................................1:24:01
359 - Enrique Rodriguez Ruiz.................................1:24:34
368 - David Fite Berenguer......................................1:25:44

HALF AMETLLA

1 - Jordi Miranda Alfranca (TRICALAVERA)............4:00:30
236 - Sergio Ferrer Hernandez................................6:44:14
16 de Juny de 2019
VIII TRIATLÓ DE BLANES I HALF DE L´AMETLLA DE MAR.
Aquest cap de setmana hem tingut representació al VIII Triatló de Blanes i al Half de l´Ametlla de Mar.  [Més...]

09 de Juny de 2019 [X]
III Nutrisport Tricircuit de Calella i Triatló i Aquatló Roquetas de Mar.
Aquest cap de setmana hem tingut representació al III Nutrisport Tricircuit de Calella i al Campionat d´Espanya Junior de Triatló i Aquatló a Roquetas de Mar.
Aquest cap de setmana hem tingut representació al III Nutrisport Tricircuit de Calella i al Campionat d´Espanya Junior de Triatló i Aquatló a Roquetas de Mar.

TRIATLÓ CALELLA

1 - Flavio Morandini (C.E.T. Distance)................1:00:24
16 - Daniel Ratera Ramos..................................1:05:00 (3r SUB23M)
54 - Alex Catalan Ramirez..................................1:10:49 (2n JNM)

CPT ESP TRIATLÓ JUNIOR

1 - Angel Sanchez Carreras(BICICLETAS PINA-FUNDACIÓN AZIERTA-TRITOLEDO)........0:59:18
37 - Marc Nieto Justribo.......................................................................................1:06:32

CPT ESP AQUATLÓ JUNIOR

1 - Angel Sanchez Carreras(BICICLETAS PINA-FUNDACIÓN AZIERTA-TRITOLEDO)........0:30:42
37 - Marc Nieto Justribo.......................................................................................0:35:56
09 de Juny de 2019
III NUTRISPORT TRICIRCUIT DE CALELLA I TRIATLÓ I AQUATLÓ ROQUETAS DE MAR.
Aquest cap de setmana hem tingut representació al III Nutrisport Tricircuit de Calella i al Campionat d´Espanya Junior de Triatló i Aquatló a Roquetas de Mar.  [Més...]

02 de Juny de 2019 [X]
I TRIRELAY Endurance a Pineda de Mar i TRITOUR d´Amposta Sprint.
Aquest cap de setmana hem tingut representació de diversos triatletes de la secció del Club Natació Terrassa - Cicles Morenito al I TRIRELAY Endurance a Pineda de Mar i al TRITOUR d´Amposta Sprint.
En referència al TRIRELAY Endurance a Pineda de mar, el guanyador de la prova va ser Albert Parreño Samper del club FASTTRIATLON-C.N. MONTJUIC amb un temps de 55 minuts i 25 segons.

Per part del Club Natació Terrassa - Cicles Morenito, Daniel Ratera Ramos va terminar 5é de la general, 1r de la seva categoria (SUB23M) amb un temps de 55 minuts i 43 segons. L´altre triatleta de la secció Alex Catalan Ramirez va finalitzar en 28a posició de la general, i 2n de la seva categoria amb un temps e 1h, 3 minuts i 52 segons.

En quant al tritour sprint d´amposta, la única representant del club, Montse Estany va finalitzar en primera posició de la seva categoria (SUB23F) i 6a de la general aturant el crono amb un temps de 1h:21m:32s. Prova que va guanyar en categoria absoluta Laura Perez del club Triatló Cornellà i aturant el crono amb un temps de 1h:13m:08s
02 de Juny de 2019
I TRIRELAY ENDURANCE A PINEDA DE MAR I TRITOUR D´AMPOSTA SPRINT.
Aquest cap de setmana hem tingut representació de diversos triatletes de la secció del Club Natació Terrassa - Cicles Morenito al I TRIRELAY Endurance a Pineda de Mar i al TRITOUR d´Amposta Sprint.  [Més...]

19 de Maig de 2019 [X]
SPRINT SANT FELIU DE GUÍXOLS - IRONMAN 70.3 BCN - HALF PAMPLONA-IRUÑA
Aquest cap de setmana hem tingut representació dels triatletes del Club Natació Terrassa - Cicles Morenito al XXX Triatló Sprint de Sant Feliu de Guíxols transformat a Aquatló, al IRONMAN 70.3 de Barcelona i al V Half Triathlon Pamplona-Iruña.
Aquest cap de setmana hem tingut representació al XXX Triatló Sprint de Sant Feliu de Guíxols transformat a Aquatló, al IRONMAN 70.3 de Barcelona i al V Half Triathlon Pamplona-Iruña.

AQUATLÓ DE SANT FELIU DE GUÍXOLS

Guanyador de la prova:
1a posició - Albert Parreño Samper (FASTTRIATLON-C.N. MONTJUIC) amb un temps de 26m:47s

Representació dels triatletes del Club Natació Terrassa - Cicles Morenito:
21a posició (3r en categoria JNM) - Marc Nieto Justribo amb un temps de 30m:49s
52a posició - Daniel Ratera Ramos amb un temps de 33m:26s
94a posició - Ernest Serred Martinez amb un temps de 36m:04s
NF - Abel Serra Sucarrats
NP - Sergio Ferrer Hernendez

IRONMAN 70.3 BARCELONA

Guanyador de la prova:
1a posició - Bart Aernouts amb un temps de 4h:05m:07s

Representació dels triatletes del Club Natació Terrassa - Cicles Morenito:
393a posició - Fernando Pascual Moya amb un temps de 5h:14m:50s
420a posició - Dani Fierrez Tinoco amb un temps de 5h:17m:31s

HALF TRIATHLON PAMPLONA-IRUÑA

Femení
Guanyadora de la prova:
1a posició - Anna Noguera Raja (C.A. IGUALADA) amb un temps de 4h:17m:13s

Representació de les triatletes del Club Natació Terrassa - Cicles Morenito:
53a posició - Sheila Cañabate Sánchez amb un temps de 5h:43m:21s
75a posició - Carmen jimenez Diaz amb un temps de 6h:20m:54s

Masculí
Guanyador de la prova:
1a posició - Eneko Llanos Burguera (Independiente) amb un temps de 3h:44m:06s

Representació dels triatletes del Club Natació Terrassa - Cicles Morenito:
419a posició - Carlos Molina Robles amb un temps de 5h:05m:17s
613a posició - Jesus Rodríguez Charles amb un temps de 5h:25m:59s
655a posició - Albert Garcia Ruiz amb un temps de 5h:30m:47s
685a posició - Rafael Viciana Morales amb un temps de 5h:35m:16s
783a posició - Dani García amb un temps de 5h:57m:05s
19 de Maig de 2019
SPRINT SANT FELIU DE GUÍXOLS - IRONMAN 70.3 BCN - HALF PAMPLONA-IRUÑA
Aquest cap de setmana hem tingut representació dels triatletes del Club Natació Terrassa - Cicles Morenito al XXX Triatló Sprint de Sant Feliu de Guíxols transformat a Aquatló, al IRONMAN 70.3 de Barcelona i al V Half Triathlon Pamplona-Iruña.  [Més...]



[Anteriors...]        


Usuari: Password:


Club Natació Terrassa       Copyright ©       info@elnatacio-triatlo.com